A Fehérkereszt a bükki farkasokról, farkasokért
http://www.atv.hu/videok/video-20151130-szilagyi-istvan-es-gombkoto-peter
http://www.atv.hu/videok/video-20151130-szilagyi-istvan-es-gombkoto-peter
https://www.youtube.com/watch?v=7h5L8cGyy6k
A FARKASOK visszatértek Lengyelországba!
A Kampinos Nemzeti Parkban élnek háborítatlanul, amely a második természetvédelmi parkja az országnak, mintegy harminc kilométerre Varsótól északra.
"Nagyon boldogok vagyunk. A farkasok visszatérése parkunkba, - ahonnan a 60-as években teljesen eltűntek -, azt jelenti, hogy a természet egészséges és megújult, "mondta az AFP szóvivője Magdalena Kaminska.
A park munkatársai 2013-ban láttak először farkast de kiderült, hogy ő csak áthaladt. "Nem tudjuk, hogy az ország mely területéről jönnek a farkasok. Tanulmányokat folytatunk, beleértve a genetikai vizsgálatokat is amik majd segítenek nekünk, hogy megkapjuk a választ." mondta Magdalena Kaminska.
"Az állat nem veszélyes az emberre, nem támadja meg az embereket." "Az ő jelenléte szabályozó szerepet tölt be a park ökoszisztémájában." Különösen azért mert a farkas szarvasra vadászik. Körülbelül két kiló húst eszik naponta.
Az 1960-as években, az ország hatóságai kiterjedt farkas ellenes kampányt folytattak, vérdíjat tűztek ki minden egyes példányra.
Így 1964-re az utolsó farkasfalkát a régió lakosai teljesen eltüntették a Kampinos Parkból.
A 90-es években az állatvédő aktivisták, köztük a francia színésznő Brigitte Bardot nagy nyomására a farkast felvették a védett fajok listájára aminek következtében népessége fokozatosan megújul, különösen a Bieszczady-hegységben az ország dél-keleti részén. Becslések szerint közel ezer farkas él jelenleg Lengyelországban.
Hajrá és bravo lengyelek!!!!
http://www.20minutes.fr/insolite/1738055-20151125-pologne-loups-retour-portes-varsovie
http://bnpi.hu/hir/farkasok-jelenlete-a-bukki-nemzeti-parkban-1378.html